Як рахується оцінка How to Fish у Steam: 94,9 % і підпис

Зміст
  1. Сама цифра рахується просто
  2. А от підпис — це поріг, і Valve його не публікує
  3. How to Fish — за 0,7 пункта від наступної сходинки
  4. Дві розбіжності, які ми не приховуємо
  5. Чого ми не стверджуємо

Під How to Fish у Steam стоїть підпис «Дуже позитивні», а поруч цифра — 94,9 % позитивних із 43 902 відгуків. Звідки береться і те, і те?

Сама цифра рахується просто

Показник Значення на 31.08.2026
Усього відгуків 43 902
Позитивних 41 661
Негативних 2 241
Частка позитиву 94,90 %

Це звичайна частка: 41 661 ÷ 43 902. Ніякої ваги за годинами, за датою чи за кількістю лайків під відгуком у цій цифрі немає.

А от підпис — це поріг, і Valve його не публікує

Steam окремо віддає числовий код оцінки. У How to Fish це 8. Але таблиці «який відсоток дає який підпис» у відкритому доступі немає. Тому ми зробили інше: зміряли підписи 15 ігор і подивились, де вони перемикаються.

гра % позитиву відгуків підпис Steam
Garry’s Mod 96,87 % 1 262 065 Надзвичайно позитивні
Far Far West 95,57 % 36 635 Надзвичайно позитивні
How to Fish 94,90 % 43 902 Дуже позитивні
PEAK 94,48 % 364 894 Дуже позитивні
RV There Yet? 90,21 % 84 015 Дуже позитивні
theHunter: Call of the Wild 89,09 % 202 253 Дуже позитивні
Machine Party 87,08 % 4 474 Дуже позитивні
Call of Duty: Black Ops II 86,17 % 49 352 Дуже позитивні
Counter-Strike 2 85,91 % 9 828 778 Дуже позитивні
Funnel Runners 83,72 % 3 286 Дуже позитивні
World War Z 82,44 % 32 554 Дуже позитивні
Rainbow Six Siege 82,18 % 1 546 495 Дуже позитивні
Delta Force 57,84 % 193 802 Змішані
No More Room in Hell 2 55,67 % 26 726 Змішані
Call of Duty: Modern Warfare III 46,60 % 22 091 Змішані

Що з цієї таблиці видно напевно:

  • Перехід «Дуже позитивні» → «Надзвичайно позитивні» лежить між 94,90 % і 95,57 %. How to Fish (94,90) ще не там, Far Far West (95,57) вже там.
  • Кількість відгуків сама по собі підпис не визначає: Counter-Strike 2 із 9,8 млн відгуків має той самий підпис, що й Funnel Runners із 3 286.

Чого з таблиці не видно: де саме межа між «Змішаними» і «Дуже позитивними». У нашій вибірці найвищі «Змішані» — 57,84 %, найнижчі «Дуже позитивні» — 82,18 %. Між ними діра в 24 пункти, і жодної гри з цього діапазону ми не міряли. Тому назвати поріг ми не можемо і не будемо.

How to Fish — за 0,7 пункта від наступної сходинки

Практичний висновок для гри: 94,90 % — це впритул. Верхня межа її підпису десь у районі 95,5 %, тобто до наступної сходинки не вистачає менш ніж одного пункта відсотка.

Динаміка при цьому працює на гру. За тиждень 20-26 серпня частка позитиву була 94,0 %, за тиждень 27 серпня — 95,3 %. Тобто свіжі відгуки вже кращі за середнє по грі, і середнє повільно тягнеться вгору.

Дві розбіжності, які ми не приховуємо

Перша. Сума відгуків за мовами — 42 871, а загальний лічильник — 43 770 (зріз трохи раніший за 43 902). Різниця 899, це 2,1 %.

Друга. Сума щоденних значень із гістограми відгуків дає 39 095, а загальний лічильник — 43 902. Різниця 4 807, або 10,9 %.

Очевидне пояснення — покупки поза Steam — не підходить: їх 5 197, а не 4 807. Ми не змогли пояснити цю розбіжність і не вигадуємо пояснення.

Чого ми не стверджуємо

Ми не знаємо офіційних порогів Valve — ми зміряли, де вони проявляються на 15 іграх, і це не те саме. Ми також не знаємо, чи впливає на підпис щось, крім відсотка: можливо, є мінімум за кількістю відгуків, але наша вибірка його не показала.

Часті запитання

Яка оцінка в How to Fish?

94,90 % позитивних із 43 902 відгуків, підпис «Дуже позитивні», числовий код оцінки 8.

Як Steam рахує відсоток?

Це проста частка позитивних відгуків до всіх: 41 661 ÷ 43 902. Години, дата й лайки на неї не впливають.

Скільки треба, щоб отримати «Надзвичайно позитивні»?

Valve поріг не публікує. За нашим виміром на 15 іграх він лежить між 94,90 % і 95,57 %.

Чи впливає кількість відгуків на підпис?

У нашій вибірці — ні: Counter-Strike 2 з 9,8 млн відгуків має той самий підпис, що й гра з 3 286.

Джерела