Досягнення GTA 5 Enhanced у Steam: середні за рідкістю

Зміст
  1. Спершу: де дивитися власний прогрес
  2. Загальна картина
  3. Поза мультиплеєром: тюнінг машини
  4. GTA Online: прогрес і гра з іншими
  5. GTA Online: пограбування
  6. Досягнення без опису на сторінці Steam
  7. Як читати відсотки в цьому переліку
  8. Коротко

Ці досягнення GTA V Enhanced бере приблизно кожен п’ятий власник гри — відсотки тут тримаються в межах від 15.6 % до 23.5 %. Це середина списку: не масові нагороди, які видають майже всім за проходження перших годин, і не рекордна рідкість.

Усього в грі 77 досягнень Steam. Нижче — перша частина тієї «середньої» групи: що саме вимагає офіційний опис, і про що говорить відсоток.

Спершу: де дивитися власний прогрес

Steam веде дві різні речі, і їх легко переплутати.

  1. Твій особистий прогрес. Відкрий бібліотеку Steam, зайди на сторінку Grand Theft Auto V Enhanced і знайди розділ досягнень. Там видно, що вже розблоковано, а що ні.
  2. Статистика по всіх гравцях. Це окрема публічна сторінка гри — Steam Community, статистика досягнень GTA V Enhanced. Саме звідти взято всі відсотки в цьому матеріалі. Valve показує там, яка частка власників гри розблокувала кожне досягнення.

Важливий нюанс про відсоток: він рахується від власників, а не від активних гравців. У бібліотеках багато акаунтів, які купили гру і майже не запускали. Тому низький відсоток не завжди означає «складно» — інколи він означає «до цього контенту доходить не кожен».

Офіційні назви досягнень нижче лишені англійською. У грі та в Steam вони підписані саме так, і шукати їх треба по оригінальній назві.

Загальна картина

Досягнення Відсоток гравців Опис на сторінці Steam
Above the Law 23.5 % є
Parole Day 22.8 % не показаний
Shot Caller 21.6 % є
Crew Cut 21.2 % є
Los Santos Customs 21.0 % є
Can’t Touch This 20.4 % є
Diamond Hard 20.1 % не показаний
The Data Breaches 20.1 % не показаний
A Friendship Resurrected 18.7 % не показаний
The Bogdan Problem 17.8 % не показаний
Getting Started 16.4 % є
The Doomsday Scenario 15.6 % не показаний

Далі — по групах за змістом умови, а не за алфавітом.

Поза мультиплеєром: тюнінг машини

Los Santos Customs — 21.0 %. Офіційний опис вимагає повністю модифікувати транспортний засіб. Це єдине досягнення в цьому переліку, чий опис не починається з позначки GTA Online — решта описів, які Steam показує, таку позначку мають.

Що саме гра зараховує за «повністю» — які категорії модифікацій мають бути закриті і чи всі до максимуму — офіційний опис не уточнює. Steam дає лише формулювання умови, і ми не будемо добудовувати за нього чекліст: перевіряти доведеться безпосередньо в майстерні, за списком доступних для конкретної машини пунктів.

21.0 % — цікавий показник саме тому, що умова не потребує ні кооперації, ні високого рангу. Тобто справа тут не в складності, а в тому, що більшість гравців просто не доводить жодну машину до кінця списку модифікацій.

GTA Online: прогрес і гра з іншими

Above the Law — 23.5 %. Найпоширеніше досягнення в цьому переліку. Умова за офіційним описом: досягти в GTA Online ранг 100.

Це чиста накопичувальна нагорода — не за конкретну дію, а за загальний обсяг зіграного. Ранг у GTA Online росте від будь-якої активності, що дає досвід, тож окремої «стратегії» тут офіційний опис не передбачає. Скільки часу це займе, Rockstar не називає, і ми теж не називатимемо.

Crew Cut — 21.2 %. Опис вимагає виконати роботу в GTA Online як учасник крю (Crew).

Технічно це найпростіша умова з усього переліку: треба бути в складі крю і зіграти одну роботу. Але 21.2 % показує, наскільки багато людей грає в GTA Online поодинці або з випадковими гравцями, не оформлюючи членство в крю формально.

Якщо ти тільки заходиш у мультиплеєр, стартові кроки розібрані окремо — з чого почати в GTA Online.

GTA Online: пограбування

Тут три досягнення, чиї описи Steam показує, і всі вони прив’язані до пограбувань.

Shot Caller — 21.6 %. Умова за офіційним описом: вкласти зароблені гроші в організацію пограбування. Тобто нагорода йде не виконавцю, а тому, хто пограбування готує і платить за підготовку.

Can’t Touch This — 20.4 %. Найжорсткіша за формулюванням умова в цій групі: завершити фінал пограбування, не отримавши жодної шкоди. Не «мало шкоди» — жодної.

Тут відсоток говорить сам за себе: 20.4 % проти 21.6 % у Shot Caller. Розрив невеликий, і це радше означає, що люди, які взагалі дійшли до пограбувань, здебільшого закривають і цю умову — рано чи пізно, з кількох спроб.

Як саме мінімізувати ризик — тактики, склад команди, вибір фіналу — офіційний опис не пояснює. Ми не будемо переказувати чужі гайди: Steam дає тільки умову.

Getting Started — 16.4 %. Опис вимагає організувати The Doomsday Heist у GTA Online. Це найнижчий відсоток серед досягнень цієї групи з наявним описом — і логічно, бо йдеться про окремий великий блок контенту, до якого доходить менше гравців. Про те, як улаштовані додаткові набори контенту, є окремий розбір — додатковий контент GTA 5.

Гроші на організацію пограбувань треба звідкись брати, і це окрема тема — як заробляти в GTA Online.

Досягнення без опису на сторінці Steam

Для решти сторінка статистики Steam показує назву й відсоток, але не показує текст умови. Це не помилка з нашого боку і не «секретні» досягнення — просто опис на цій сторінці відсутній.

Досягнення Відсоток гравців
Parole Day 22.8 %
Diamond Hard 20.1 %
The Data Breaches 20.1 %
A Friendship Resurrected 18.7 %
The Bogdan Problem 17.8 %
The Doomsday Scenario 15.6 %

Що з цим робити практично: умову ти побачиш у самій грі — у списку досягнень Steam-клієнта опис підтягується з даних гри, навіть коли публічна сторінка статистики його не відображає.

⚠️ Чого ми не стверджуємо. Ми не знаємо, до якого режиму, місії чи оновлення прив’язане кожне з цих шести — назви наштовхують на здогади, але здогад — не факт. Ми не пишемо, що вони пов’язані між собою, не пропонуємо порядок виконання і не оцінюємо складність. Єдине, що тут перевірено: назва і відсоток.

Як читати відсотки в цьому переліку

Кілька чесних меж того, що ця цифра означає:

  • Відсоток ≠ складність. Crew Cut (21.2 %) вимагає одної зіграної роботи в крю, а Above the Law (23.5 %) — рангу 100. Друге очевидно довше, але поширеніше.
  • Відсоток ≠ актуальність. Valve рахує від усіх власників гри за весь час, а не від тих, хто грає зараз.
  • Різниця в десяті частки нічого не вирішує. Diamond Hard і The Data Breaches мають однакові 20.1 % — це не робить їх чимось спорідненим.

Найрідкісніші досягнення винесені в окремий матеріал — найрідкісніші досягнення GTA 5 у Steam; загальний огляд усього списку — в довіднику по досягненнях GTA 5.

Коротко

Ця частина переліку — досягнення GTA V Enhanced з відсотками від 15.6 % до 23.5 %: майже всі вони прив’язані до GTA Online (ранг, крю, пограбування), а для шести з них Steam взагалі не показує тексту умови — його видно лише в самій грі.

Часті запитання

Скільки всього досягнень у GTA V Enhanced?

77. Це кількість зі сторінки статистики Steam для гри.

Де подивитися, які досягнення я вже взяв?

У бібліотеці Steam відкрий сторінку гри й перейди в розділ досягнень — там позначено, що розблоковано, а що ні. Загальну статистику по всіх власниках гри показує окрема сторінка статистики Steam.

Що означає відсоток біля досягнення?

Це частка власників гри, які його розблокували. Valve рахує її по всіх власниках, а не лише по тих, хто грає активно.

Чи є в цьому переліку досягнення для одиночної кампанії?

З тих, чий опис Steam показує, лише «Los Santos Customs» не має позначки GTA Online — його умова сформульована як повний тюнінг машини. Решта описів починається з позначки GTA Online.

Чому в деяких досягнень немає опису?

Сторінка статистики Steam просто не показує текст для частини з них. Ми не додаємо опис від себе — якщо Steam його не дає, ти побачиш умову вже в самій грі.

Це найрідкісніші досягнення в грі?

Ні. Це середня частина списку — вони не входять ні в найрідкісніші, ні в масові. Найрідкісніші розібрані в окремому матеріалі.

Джерела