Найрідкісніші досягнення PUBG: список і відсотки

Зміст
  1. Де у Steam дивитися власний прогрес
  2. Що взагалі означає відсоток
  3. Екзотична зброя: арбалет і сковорідка
  4. Голими руками
  5. Гранати: дві сходинки одного лічильника
  6. Транспорт: два різні способи
  7. Спорядження: Ghost
  8. Накопичувальні: просто багато вбивств
  9. Повна десятка за рідкістю
  10. Чого ми не стверджуємо
  11. Коротко

Найрідкісніше досягнення PUBG: BATTLEGROUNDS — «Shoot the Knee»: його має 0.7 % власників гри. Офіційний опис від розробника формулює умову так: вбити 10 гравців з арбалета. Усього в грі 37 досягнень Steam, і нижче — десять із найменшою часткою власників.

Одразу попередження про метод: усе, що ти прочитаєш далі, — це офіційні описи зі сторінки статистики Steam, переказані українською, і відсотки звідти ж. Ні координат, ні «оптимальних маршрутів», ні часу на фарм тут не буде: Steam таких даних не публікує, а вигадувати їх ми не станемо.

Де у Steam дивитися власний прогрес

Спершу базове. Загальну статистику — яка частка власників гри розблокувала кожне досягнення — Valve показує на публічній сторінці статистики досягнень PUBG: BATTLEGROUNDS у Steam Community. Це та сама сторінка, з якої взято всі цифри в цьому матеріалі.

Свій особистий прогрес шукай в іншому місці: у клієнті Steam на сторінці гри в бібліотеці є розділ досягнень, а також він доступний із твого профілю в переліку ігор. Там видно, що вже відкрито, а що ні. Загальний відсоток гравців і твій особистий прогрес — це дві різні речі, які легко переплутати.

Якщо тебе цікавить повна картина по всіх 37 позиціях, а не лише рідкісні, — про це є окремий матеріал: досягнення PUBG у Steam.

Що взагалі означає відсоток

Відсоток на сторінці Steam — це частка власників гри, які розблокували конкретне досягнення. І все. Він не каже, чому їх мало.

Причин може бути щонайменше дві, і статистика їх не розрізняє:

  • Умова важка. Її просто не виходить виконати без спеціальних зусиль.
  • Умову ніхто не ставить собі за мету. Гравець не бере до рук арбалет не тому, що не може, а тому, що не бачить причини.

Тому «0.7 %» коректно читати як «трапляється дуже рідко», а не як «найскладніше в грі». Далі я групую досягнення за змістом умови — так видно, що саме роблять ті небагато людей, які їх відкривають.

Екзотична зброя: арбалет і сковорідка

Два найпоказовіші випадки з усього списку.

Shoot the Knee — 0.7 %. Умова: вбити 10 гравців з арбалета. Це абсолютний мінімум серед розглянутих тут — жодне інше досягнення з переліку не опустилося так низько. Steam не пояснює, де брати арбалет і в яких режимах він трапляється, — дає лише саме формулювання умови.

Don’t Pan Me Bro! — 8.8 %. Умова: вбити іншого гравця сковорідкою. Одне вбивство, не десять, не сотня. І при цьому дев’ять із десяти власників гри його не мають — гарна ілюстрація того, що низький відсоток не дорівнює складності.

Що спільного: обидва про зброю, яку нормальна ігрова логіка не радить. Про те, які взагалі бувають класи зброї, є окремий розбір — класи зброї PUBG.

Голими руками

The First Rule Is… — 5.7 %. Умова: вбити 20 гравців голими руками. Двадцять разів дійти до ситуації, де ти вбиваєш без зброї взагалі.

Назву в грі шукай саме англійською, разом із трикрапкою в кінці, — ми лишаємо оригінальні назви як є, бо в інтерфейсі вони саме такі.

Гранати: дві сходинки одного лічильника

Тут Steam показує пару досягнень, які відрізняються лише числом:

Досягнення Умова за офіційним описом % гравців
Nade King Expert вбити 30 гравців гранатами 7.3 %
Nade King Master вбити 50 гравців гранатами 5.0 %

Різниця між ними — приблизно два з половиною відсоткові пункти, і це весь відсів на шляху від однієї планки до іншої. Іншими словами: більшість тих, хто дійшов до першої, доходить і до другої. Складне тут не число, а сама звичка вбивати гранатами.

Транспорт: два різні способи

Транспортні досягнення теж парні, але умови в них принципово різні.

Fury Road — 3.8 %. Умова: вбити 10 гравців зі зброї, перебуваючи в транспорті. Тобто стріляєш ти, а машина — просто місце, де ти в цей момент сидиш.

Fast and Furious — 7.8 %. Умова: вбити 10 гравців, збивши їх транспортом. Тут зброя не потрібна взагалі — вбиває сама машина.

Обидва тримаються на тому, чи ти взагалі користуєшся транспортом і як. Про самі машини є окремий матеріал — автомобілі PUBG.

Спорядження: Ghost

Ghost — 6.1 %. Умова за офіційним описом: спорядити зброю з глушником у кожен слот зброї. Опис навіть додає в дусі підказки — мовляв, з’ясуй, яка зброя буває з глушником.

Це єдине досягнення в цьому списку, яке взагалі не про вбивства. Воно про те, що в тебе в руках і в слотах у конкретний момент. Скільки саме слотів і які глушники до якої зброї підходять — Steam не перелічує, тож і ми не станемо.

Накопичувальні: просто багато вбивств

Останні два — це чисті лічильники, без екзотики.

CQB Master — 8.1 %. Умова: вбити 200 гравців з дробовика, пістолета-кулемета та/або пістолета. Тобто ближній бій, але зброя з трьох класів рахується разом.

Long and Winding Road — 9.5 %. Умова: вбити 1000 гравців будь-яким способом. Найвищий відсоток серед розглянутих тут — і водночас найбільше число в умові. Тут працює просто наліт годин: жодних спеціальних дій не потрібно, потрібен час у грі.

Повна десятка за рідкістю

Досягнення Умова % гравців
Shoot the Knee 10 вбивств з арбалета 0.7 %
Fury Road 10 вбивств зі зброї з транспорту 3.8 %
Nade King Master 50 вбивств гранатами 5.0 %
The First Rule Is… 20 вбивств голими руками 5.7 %
Ghost глушник у кожному слоті зброї 6.1 %
Nade King Expert 30 вбивств гранатами 7.3 %
Fast and Furious 10 вбивств наїздом 7.8 %
CQB Master 200 вбивств з дробовика, ПП і/або пістолета 8.1 %
Don’t Pan Me Bro! вбивство сковорідкою 8.8 %
Long and Winding Road 1000 вбивств будь-яким способом 9.5 %

Закономірність видно неозброєним оком: рідкісність дає не розмір числа, а незвичність дії. «1000 вбивств» має вищий відсоток, ніж одне вбивство сковорідкою.

Чого ми не стверджуємо

⚠️ Тут важливо чесно окреслити межу.

  • Ми не знаємо, як саме виконати ці умови. Steam публікує лише формулювання умови. Де шукати арбалет, у яких режимах і на яких картах щось трапляється частіше — офіційний опис не пояснює, і фанатські гайди ми не переказуємо.
  • Ми не знаємо, чи ці відсотки такі самі зараз. Це знімок статистики Steam, а вона змінюється разом із кількістю гравців.
  • Ми не стверджуємо, що це рівно десять найрідкісніших із усіх 37. Тут розібрано десять досягнень, для яких у нас є офіційний опис і відсоток.
  • Ми не називаємо жодних термінів на кшталт «скільки годин це займе». Rockstar тут ні до чого, а розробники PUBG таких оцінок не публікують.

Офіційні оновлення й правила гри публікують на сайті pubg.com; свіжі зміни ми розбираємо окремо — оновлення й патчі PUBG.

Коротко

Найрідкісніше з розглянутих досягнень PUBG — «Shoot the Knee» з 0.7 % гравців, і майже всі рідкісні позиції об’єднує не велике число в умові, а незвичний спосіб дії: арбалет, сковорідка, кулаки, гранати, наїзд. Steam дає до них лише формулювання умови й відсоток — усе інше вигадувати не варто.

Часті запитання

Яке найрідкісніше досягнення в PUBG: BATTLEGROUNDS?

«Shoot the Knee» — його розблокували 0.7 % власників гри. За офіційним описом воно вимагає вбити 10 гравців з арбалета.

Скільки всього досягнень у PUBG?

У PUBG: BATTLEGROUNDS 37 досягнень Steam.

Де подивитися, скільки гравців має конкретне досягнення?

На сторінці статистики досягнень гри у Steam Community — Valve показує там частку власників гри, які розблокували кожне досягнення.

Чому в статті немає покрокових інструкцій до кожного досягнення?

Бо Steam дає лише формулювання умови, а не спосіб її виконати. Якщо офіційний опис не пояснює, як саме діяти, ми не вигадуємо кроки за розробника.

Низький відсоток означає, що досягнення складне?

Не обов'язково. Відсоток показує лише те, скільки людей його розблокували, і не розрізняє «складно» та «мало хто пробував».

Джерела