Osiągnięcia ARC Raiders w Steam: część druga
Spis treści
To środkowa pod względem rzadkości część osiągnięć ARC Raiders — te, które odblokowało od 50.9 % do 36.9 % posiadaczy gry. Czyli mniej więcej co drugi gracz ma już górne pozycje tej listy, a dolne — nieco ponad co trzeci.
Poniżej — nazwy tak, jak są zapisane w grze, oficjalne opisy warunków od twórcy i procent graczy ze strony statystyk Steam. Niczego ponad to nie dodajemy: jeśli Steam nie wyjaśnia, jak dokładnie spełnić warunek, tak właśnie to zapisujemy.
Gdzie w Steam sprawdzić własny postęp
Kolejność jest prosta:
- Otwórz bibliotekę Steam i przejdź na stronę ARC Raiders.
- W karcie gry znajdź blok osiągnięć — widać tam, ile z 50 już odblokowałeś.
- Kliknij go, aby zobaczyć pełną listę z oznaczeniami „zdobyte” / „niezdobyte” dla swojego konta.
- Aby porównać się z innymi, otwórz stronę globalnych statystyk osiągnięć gry — Valve pokazuje tam, jaki odsetek posiadaczy gry odblokował każde osiągnięcie.
Różnica między tymi dwoma ekranami jest istotna. Pierwszy dotyczy ciebie. Drugi — wszystkich posiadaczy gry razem, i właśnie stamtąd pochodzą wszystkie procenty w tym materiale.
Jak czytać procent
Procent to nie trudność i nie „ile czasu to zajmie”. To po prostu odsetek posiadaczy gry, którzy kiedykolwiek odblokowali dane osiągnięcie. Na liczbę wpływa wszystko naraz: i to, jak trudny jest warunek, i to, jak naturalnie spełnia się on sam, i to, ilu graczy w ogóle dotarło do odpowiedniego etapu gry.
Dlatego w tej grupie obok siebie stoją rzeczy o różnym charakterze: coś zrobisz po prostu dlatego, że dużo grasz, a coś wymaga zamiaru.
| Osiągnięcie | Oficjalny warunek | Graczy |
|---|---|---|
| Unyielding | Wyeliminować 10 raiderów | 50.9 % |
| Bringing Down the Big Guns | Zniszczyć Rocketeer | 48.3 % |
| No Going Back | opis nie jest pokazany | 47.5 % |
| Top of the World | opis nie jest pokazany | 44.0 % |
| Back from the Brink | Podnieść członka drużyny dziesięć razy | 41.5 % |
| Long Shot | Trafić cel z dystansu ponad 250 metrów | 39.9 % |
| Into the Breach | Zniszczyć Bastion | 39.1 % |
| Same Song, Same Verse | Włączyć dwa alarmy samochodowe w jednej rundzie | 38.7 % |
| In the Nick of Time | Bezpiecznie wrócić do Speranzy, gdy do końca rundy zostało mniej niż 5 sekund | 38.3 % |
| Horseshoes and Hand Grenades | Powalić napotkanego raidera granatem | 37.8 % |
| Snitches get Stitches | Zniszczyć Snitcha za pomocą Stitchera | 37.2 % |
| Escape Artist | Bezpiecznie wrócić do Speranzy 100 razy | 36.9 % |
Dalej — to samo, ale pogrupowane tematycznie.
Walka z maszynami ARC
Trzy pozycje z tej grupy wymagają zniszczenia konkretnego przeciwnika-maszyny.
Bringing Down the Big Guns (48.3 %) — zniszczyć Rocketeer. Najczęstsze z „maszynowych” osiągnięć na tej liście.
Into the Breach (39.1 %) — zniszczyć Bastion. Procent jest wyraźnie niższy, i to jedyne, co można powiedzieć z pewnością: do tego celu dociera mniej graczy.
Snitches get Stitches (37.2 %) — zniszczyć Snitcha za pomocą Stitchera. Tu warunek jest podwójny: liczy się nie tylko cel, ale i narzędzie. Właśnie takie sformułowania „zrób X konkretnie przez Y” zwykle trzymają procent niżej niż u sąsiadów.
Czego Steam nie mówi: gdzie te maszyny się pojawiają, jak często i co robić, jeśli brakuje odpowiedniego sprzętu. Opis osiągnięcia to warunek, nie instrukcja. Ogólny przegląd przeciwników mamy osobno — w materiale o maszynach ARC.
Starcia z innymi raiderami
Unyielding (50.9 %) — wyeliminować 10 raiderów. Najczęstsze osiągnięcie z tej części listy: ma je połowa posiadaczy gry.
Horseshoes and Hand Grenades (37.8 %) — powalić napotkanego raidera granatem. Warunek jest przypisany do konkretnej broni, więc przypadkiem spełnia się rzadziej.
Long Shot (39.9 %) — trafić cel z dystansu ponad 250 metrów. Oficjalny opis mówi po prostu o „celu”, nie precyzując, kim lub czym ma on być. Nie domalowujemy tego za twórcę.
Gra zespołowa
Back from the Brink (41.5 %) — podnieść członka drużyny dziesięć razy. Jedyne czysto kooperacyjne osiągnięcie na tej liście: wymaga, aby partner w ogóle był. O formatach wspólnej gry — w materiale o współpracy i drużynie.
Powrót do Speranzy
Escape Artist (36.9 %) — bezpiecznie wrócić do Speranzy 100 razy. To najniższy procent w grupie, a przyczyna tkwi raczej w kumulacji niż w trudności pojedynczej czynności.
In the Nick of Time (38.3 %) — bezpiecznie wrócić do Speranzy, gdy do końca rundy zostało mniej niż 5 sekund. Warunek dotyczy czasu, nie liczby.
Poboczne wygłupy
Same Song, Same Verse (38.7 %) — włączyć dwa alarmy samochodowe w jednej rundzie. To coś, czego gra nie wymaga do postępu: czysto „easter eggowe” osiągnięcie, które trzeba zrobić celowo.
Dwa osiągnięcia bez opisu
No Going Back (47.5 %) i Top of the World (44.0 %) — opis na stronie statystyk Steam nie jest pokazany. Znamy tylko nazwę i procent.
Co z tym zrobić: nic poza tym, by nie wierzyć cudzym wyjaśnieniom bez źródła. Nie przekazujemy dalej fanowskich wiki ani filmów, bo nie ma jak ich zweryfikować — oficjalnego tekstu warunku po prostu nie ma w otwartym dostępie na stronie statystyk.
Czego nie twierdzimy
- Że te procenty są stałe. To żywy wskaźnik, zmienia się wraz z liczbą graczy i patchami.
- Że niski procent oznacza „trudne”. Oznacza tylko „mniej osób to zrobiło”.
- Że istnieje „właściwa kolejność” zdobywania. Rockstar nie ma tu nic do rzeczy — to gra Embark Studios, a studio publikuje newsy na oficjalnej stronie arcraiders.com; kolejności zdobywania osiągnięć nie ogłaszało.
- Że znamy warunki „No Going Back” i „Top of the World”. Nie znamy.
- Żadnych współrzędnych, nazw misji, czasów przejścia czy „optymalnych buildów” — tego wszystkiego nie ma w oficjalnych opisach, a wymyślać tego nie będziemy.
Co dalej
Ten materiał to środek listy. Jej skrajne części opisaliśmy osobno: najrzadsze osiągnięcia i najczęstsze osiągnięcia. Początek tej samej listy — w części pierwszej.
Krótko
Ta część listy to osiągnięcia z udziałem od 50.9 % do 36.9 %: walki z Rocketeer, Bastion i Snitchem, starcia z raiderami, podnoszenie partnerów, powroty do Speranzy oraz jeden wygłup z alarmami samochodowymi. Steam podaje tylko treść warunków, a dla „No Going Back” i „Top of the World” nie podaje nawet ich.
Najczęstsze pytania
Ile w sumie jest osiągnięć w ARC Raiders?
W sumie w ARC Raiders jest 50 osiągnięć Steam. Ten artykuł omawia tę ich część, która nie trafiła ani do najrzadszych, ani do najczęstszych.
Gdzie sprawdzić swój postęp w osiągnięciach ARC Raiders?
W bibliotece Steam otwórz stronę ARC Raiders i przejdź do sekcji osiągnięć swojego profilu — tam widać, co już odblokowałeś, a co nie. Ogólne statystyki dla wszystkich posiadaczy gry Valve pokazuje na osobnej stronie statystyk osiągnięć.
Co oznacza procent przy osiągnięciu w Steam?
To odsetek posiadaczy gry, którzy je odblokowali. Im niższy procent, tym rzadsze jest osiągnięcie.
Które osiągnięcie z tej grupy jest najczęstsze?
„Unyielding” — odblokowało je 50.9 % graczy. Oficjalny warunek: wyeliminować 10 raiderów.
Dlaczego niektóre osiągnięcia nie mają opisu?
W „No Going Back” i „Top of the World” opis na stronie statystyk Steam nie jest pokazany. Najczęściej robi się tak z osiągnięciami, których treść ujawnia fabułę, ale oficjalnego wyjaśnienia tego nie ma.
Czy istnieje oficjalny poradnik, jak spełnić te warunki?
Steam podaje tylko treść warunku, a nie instrukcję krok po kroku. Nie dodajemy własnych domysłów co do tras, miejsc czy taktyki.